Grafika strony Systemy sygnalizacji pożaru SSP i DSO

Systemy sygnalizacji pożaru SSP i DSO

Nasze usługi:

  • Systemy sygnalizacji pożaru Esser, Polon-Alfa, Bosch i inne
  • Systemy gaszenia gazem
  • Dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO Bosch
  • Systemy zasysacjące Vesda

Systemy Sygnalizacji Pożaru (SSP)

Zajmujemy się projektowaniem, kontrolą, konserwacją i instalacją systemów sygnalizacji pożaru.


Wykonujemy okresowe przeglądy systemów sygnalizacji pożarów, modernizujemy istniejące systemy oraz wykonujemy nowe instalacje od zera zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami EN54, VDS, NFPA, FM Global. Posiadamy doświadczenie w montażu i obsłudze systemów takich firm jak: ESSER, BOSCH, POLON ALFA, VESDA, D+H


Nasz zespół inżynierów i instalatorów posiada ogromne doświadczenie oraz uprawnienia i certyfikaty konieczne do profesjonalnego zaprojektowania i rzetelnego wykonania SSP.

Systemy zasysania – wstępna detekcja

Świadczymy również usługi doboru i montażu systemu wczesnego ostrzegania dla różnych środowisk pracy oraz nietypowych przestrzeni takich jak: wiaty, szafy sterownicze, szafy elektryczne, serwerownie.

Zasysający System Detekcji Dymu VESDA to połączenie wysokoczułego systemu detekcji dymu oraz modułowej konstrukcji urządzeń. Laserowa komora analityczna systemu VESDA charakteryzuje się bardzo wysoką czułością i dzięki zdolności wykrywania śladowych ilości dymu jest w stanie zapewnić najwcześniejsze z możliwych ostrzeganie o powstałym zagrożeniu pożarowym. Modułowa konstrukcja systemu VESDA daje użytkownikowi elastyczność, pozwalającą zbudować system dokładnie dopasowany do jego wymagań, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów do minimum dzięki wyeliminowaniu zbędnych urządzeń.

VESDA jest aktywnym systemem detekcji dymu, który w sposób ciągły pobiera do analizy powietrze ze strefy pożarowej w celu stwierdzenia obecności dymu. Do zasysania powietrza służy zintegrowana pompa ssąca, dzięki której system nie jest zależny od obecności w pobliżu detektora prądów powietrza, mogących dostarczyć do niego cząstki dymu. Zapewnia to skuteczne działanie systemu VESDA w każdych warunkach - od bardzo intensywnej wymiany powietrza, aż po jej brak.

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze – DSO

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze – DSO są wyspecjalizowanymi systemami nagłośnieniowymi które współpracują z systemami sygnalizacji pożaru i służą przeprowadzeniu ewakuacji ludzi w obiektach objętych zagrożeniem pożarowym.

Podstawowym zadaniem DSO jest rozpowszechnianie sygnałów ostrzegawczych oraz komunikatów głosowych na potrzeby bezpieczeństwa osób przebywających w obiekcie, nadawanych automatycznie po otrzymaniu sygnału z SSP, a także przez operatora, w jednym lub kilku określonych obszarach.

Profesjonalnie zaprojektowany i wykonany dźwiękowy system ostrzegawczy gwarantuje skuteczną komunikację i pomoc w bezpiecznej ewakuacji osób znajdujących się w zagrożonej strefie.

 

 

Realizacje

Współpraca